KONUŞAN ADAMIN EFSANE TELEFON GALERİSİ (MİM)

Bu Bir Blog Mim’idir

Merhaba Gerçekleri Konuşan Adamlar okuyucuları,

Bu yazacağım yazı bloğumun konusunun dışında olmasına rağmen büyük bir mutluluk ile yazacağım. Bloggerlar arasında ”MİM” olarak tabir edilen bir uygulama var. Bir blog yazarı bir konu açar, yazısını yazar ve diğer bir bloggera paslıyor. Bu böyle bir gelenektir ve bizde bunu yaşatmaya devam edeceğiz.  Bu Mim’in konusu kullandığımız telefonlar. Bende bana gelen bu mimi yerine getirerek ve hafızamı zorlayarak elimden geçen telefonları yazmaya çalışacağım.

Motorola C113A

Valla biraz düşündüm de fazla bir telefon değişikliği yapmamışım. İlk telefonumu hatırlamaya çalışıyorum. Imm.. Neydi ? Heh Motorola. evet evet bir motorola cep telefonu. Yanlış hatırlamıyorsam ilk okul 6. sınıfta iken ağabeyimin bana hediyesi olan Motorola C113A marka bir telefon. Hayatımda ilk defa bir cep telefonum olmuştu. Çok mutluydum. Geceleri yorganımı üzerime çeker o zamanın meşhur oyunlarını oynardım. Sanki bir tek bende cep telefonu varmış gibi bir duygu vardı içimde. Annem arardı bir tek. 🙂

Motorola C 113A

Daha sonra insanoğlunda belirgin olan en büyük özelliklerden birine kapıldım. Nankörlük duygusuna.. Daha iyi telefonlar vardı artık etrafımda. Telefonlar ile ilgilenmeye başladıkça bununla yetinmez oldum. Sağ olsun Annem beni kırmamış ve bana Samsung E-250 almıştı. Bu eşekten inip ata binmek gibi bir şeydi. Mp3 çalar kamera, kızaklı telefon falan başkaydı yani. Birde ses ayarları vardı. Onları yükselterek tabiri Caiz ise ‘Tesisatlı Tofaş’  gibi dolanıyorduk mahallede 🙂 Yazdıkça gülesim geliyor ergenlik yıllarımı.  Ve efsane telefonlar piyasaya sürüldü. Anycool Telefonlar. Çift sim kart, yüksek ses ve dokunma tik telefon. Hemen almalıydım. Çalıştım biriktirdim ve o telefona sahip oldum. Gerçi fazla benim olarak kalamamıştı. İçimde çok önem verdiğim hattım ile birlikte kaybolmuştu.  Kalas gibi olan telefonumun kayboluşunun sebebini büyüklüğüne bağlamış olmalıyım ki daha nazik ve daha kullanışlı olan Nokia 6300 ‘ı kullanmaya başladım. Çok hoşuma giden bir telefondu. Elime oturuyor ve o zamanın telefonlarına nispeten iyi resim çekiyordu. Çelik kasalı bir telefon olması benim o telefonu hurdaya çıkaramama engel olamadı.

Nokia 5800

Nokia 5800 ekspresmusic  ile telefon kariyerime yeni bir sayfa açmak istediysem de o kalemine hiç ısınamadım. Onunda camını kırdıktan sonra bir süre Nokia 3320 takıldım. Aslında hala en iyi telefon bence o. Mahalle maçlarında top niyetine oynamaktan tut, ağaçtan ceviz düşürmeye kadar çok amaçlı güzel bir telefondu 😀  Daha sonra cahildim dünyanın rengine kandım temalı Samsung S3 kullandım. Hala o telefona verilen paraya acıyorum. Gün geçtikce telefonlara olan ilgim azalmaya başladı. Yaklaşık bir senedir General mobile Discovery kullanıyorum. Çok beğeniyorum. Bir kaç kez şarj soketini değiştirmek durumunda kalsam bile hala favorimdir.

Genel olarak telefonlarımı sıraladıktan sonra benim için mim’in en önemli kısmına geldik. Bu mim’i bana blog açmamı sağlayan bazı şeyleri ondan öğrendiğim beni hiç bir zaman kırmayan ve desteklerini benden çekmeyen Hızlı Adam’a (Bünyamin Kapıcıoğlu’na) bu mim’i bana pasladığı için çok teşekkür ediyorum. Saygılarımı sevgilerimi sunuyorum.

Bende bu mim’i çok değerli arkadaşım, işin teknik yönlerinde yanımda olan Bildiğini Yazar (Haydar Samur)  ve saygı değer Bahçe Perim’e paslıyorum. Ben görevi tamamladım sıra sizde 🙂 Siz hangi telefonları kullandınız ?

Gerçekleri Konuşan Adamlar sunar.

KONUŞAN ADAMIN EFSANE TELEFON GALERİSİ (MİM)” üzerine 4 düşünce

  1. Harika bir makale çıkarmışsın kardeşim. Okurken çok güldüm. Blog mimlerinin en güzel yanı eğlenceli içeriklerin ve sosyal bağların oluşmasıdır. Bu mimde amacına ulaştı sanırım. Tüm bloggerlara teşekkürler.

    Mimlenen arkadaşların da sosyal medya hesaplarında paylaşımlarını #efsaneceptelefonları hashtag'i kullanarak yapmasını rica ediyorum. İyi çalışmalar

    Beğen

  2. 😀 😀 Ha ha… Doğrusu, bu noktada teknoloji fukarası bir bloggera mim paslamışsınız. Ben, bunu başka neye döndürebilirim. Onu düşündüm.:)))

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s